senset mobilna aplikacia

SENSET - história vzniku, problém a riešenie

Keď nás navštívil klient s prvou myšlienkou, jednalo sa o jednoduchú internú taxi aplikáciu pre jeho firmu. Začal kolobeh viacerých stretnutí a výmeny myšlienok, ako by mohol fungovať telefonický Taxi dispečing bez dispečérok, len cez aplikáciu.

Problém taxi firiem v menších mestách je, že chcú mať jedno telefónne číslo (ktoré kvalitne promujú), no na tom čísle musí niekto prijímať a vybavovať hovory.

Do dnes mali taxi firmy 2 možnosti

Centrálny telefón dvíha priamo jeden “hlavný vodič” ktorý ďalej po vysielačke nejakou osobnou logikou rozdeľuje zákazky. Má to viacero rizík: personálnych, organizačných aj bezpečnostných (áno, robí to neustále za jazdy so zákazníkmi)

Alebo ak je firma väčšia, tak už zamestnáva za nemalé mesačné náklady 3 a viac dispečérok. Znova personálne, osobné a v tomto prípade aj finančné záťaže.

Nápad sa teda vyprofiloval do reálneho zadania.

Chceme aby zákazníci volali na jedno centrálne tel. číslo, keďže to v menších mestách stále takto chodí. Vodičom dajme jednoduchú aplikáciu do mobilov/tabletov, kde budú vedieť prijať zákazky a presúvať si ich medzi sebou. Musia sa vidieť na mape a systém za nich musí férovo rozdeľovať zákazky medzi sebou.

Navrhli sme funkčnú špecifikáciu

Keďže klient nemal technické zázemie, zapojili sme sa priamo do napísania funkčnej špecifikácie do všetkých detailov. Do technickej analýzy a researchu trhu od A-Z. Snažili sme sa zistiť a nájsť podobné riešenia, ich výhody a nevýhody.

Tieto materiály sa ďalej používali aj pre zadanie verejného obstarávania na získanie finančných prostriedkov z eurofondov.

senset taxiky aplikacia

Hybridná mobilná aplikácia vo Vue.js cez Phonegap

Aplikácia si prešla najviac zmenami, rôznymi rozhodnutiami zo strany programovania aj biznis logiky. Nakoľko sa jedná o celkom unikátny systém a kombináciu technológii, nebolo vždy jednoduché rozhodnúť ako aplikáciu postaviť.

Vodiči šoférujú počas používania, sú vo veku 22-65 rokov, niektorí ani nedržali dotykový telefón v rukách. Nakoľko sú autá v pohybe a zameriavame sa na menšie mestá, autá často zachádzajú aj do dedín kde nie je žiadny signál.

Použité sú svetové technológie

Komunikačným prostriedkom backendu a aplikácie sú REST API, push eventy a websockety. Po reálnom otestovaní a spustení BETA verzie sme agilným prístupom refaktorovali jadro systému kým ešte nebolo veľmi rozsiahle, doplnili sme nadstavbu pre administračné rozhrania Laravel Nova a pripravovali nové API služby ktoré sú dokumentované automaticky nástrojom Swagger. Hlavné systémové funkcie sú pokryté Unit testami, ktoré spúšťame automatizovane pred každým deploy (nahrávaním) na testovací a produkčný server.

senset aplikacia

Riadiaca aplikácia pre vodičov taxi

Aplikácia vodičom slúži na jednoduchú obsluhu prijatých zákaziek. 

Presúvanie zákaziek medzi vodičmi, zachytávanie nevybavených zákaziek a systém sme napodmienkovali na desiatky nových situácii ktoré začali vznikať (neprijaté hovory, súčasné hovory na jedno číslo, hovory na obsadené linky, čo ak sú všetci vodiči obsadení, zrušenie zákaziek, atď. atď.)

Systém ponúka aj plánované objednávanie, kde pomocou jednoduchého formulára môže vodič alebo majiteľ zadať plánovanú zákazku na iný dátum a čas, miesto a počet osôb. Takéto zákazky sa automaticky v správnu chvíľu pridelia voľnému vodičovi. Na základe GPS vypočítame dostatočný čas upozornenia vodiča, podľa vzdialenosti k zákazníkovi. Následne X minút pred zákazkou systém vyberie voľného vodiča a zavolá mu na mobil s nahratým hlasom, kde si vypočuje že dostal plánovanú objednávku a má ju ísť vybaviť.

Centrálny systém prepojený s telefonickou ústredňou

Naprogramovali sme najskôr backend systém s pomocou PHP frameworku Laravel a jeho ďalších rozšírení.

Celý systém sa skladá zo šietich hlavných súčastí:

  • riadiaci backend systém pre majiteľa
  • mobilná aplikácia vodičov (iOS aj Android)
  • zákaznícka mobilná aplikácia (iOS aj Android)
  • dispečérsky modul pre manuálne riadenie na veľkom monitore
  • externý objednávkový formulár umiestniteľný na web klienta
  • telefonická ústredňa ktorá zabezpečuje prijímanie a prepájanie hovorov.
senset administracne prostredie

Zákazníci si môžu taxi objednať online cez web

Objednávkový formulár sme zovšeobecnili na univerzálnu Vue.js aplikáciu, ktorú je možné integrovať taxi firme na vlastný web jednoduchým skopírovaním kúska kódu, podobne ako je to pri integrácii Google analytics.

Snippet kódu vloženia formulára na web taxi firmy

Firma WAME s.r.o. je flexibilná a prístupná k novým projektom a nápadom. Profesionálnym prístupom mi pomohli vytvoriť aplikáciu, ktorá ešte na trhu nebola a snažíme ja ju dotiahnuť do dokonalosti. Oceňujem hlavne komunikáciu, ústretovosť a individuálny prístup k zákazníkovi. Som spokojný zákazník.

Maroš Jurkovič CEO, E-blok


Ďakujem tímu spoločnosti WAME za profesionálny prístup pri tvorbe web stránky. Predovšetkým oceňujem vašu kreativitu, flexibilitu, pohotovosť a ústretovosť. Bolo mi potešením s vami spolupracovať. Prajem vám veľa úspechov a spokojných klientov.

MUDr. Eva Bednárová lekár, OPTITOM s.r.o.


Webový portál pracovných ponúk pre švajčiarsky trh s automatickým importom dát z partnerských aj nepartnerských webov pomocou online Scrapera. WAME s.r.o. zabezpečuje kompletný vývoj a realizáciu z informačného hľadiska. Táto spoločnosť sa stala cenným partnerom, ktorý mimoriadne plní svoje úlohy, pre každý problém nájde vhodné riešenie a je projektu zaviazaný. Týmto ďakujeme nášmu IT partnerovi za doterajšiu vykonanú prácu a želáme spoločnosti a WAME tímu naďalej mnoho úspechov a veľa nových spokojných zákazníkov.

Marián Billý CEO, Jobtumm


So službami som bol veľmi spokojný. Od začiatku spolupráce bola skvelá komunikácia, rýchlosť dodania, testovanie až po nasadenie. Určite Vás budem odporúčať a tiež sa tešiť na prípadnú ďalšiu spoluprácu.

Martin ValacsaiCEO, Magazines s.r.o.


Firma WAME s.r.o. je z môjho pohľadu firmou s rýchlou dynamikou rozvoja. Pracovný tím je zložený z odborníkov, ktorí skutočne vedia čo robia a robia to dobre. Pracovali sme spolu na jednom menšom projekte a jednom veľkom projekte, ktorý sme za prijateľnú dobu dotiahli do finálneho konca.

Adrián Zuščin CEO, Acreativ


Na spoločnosť WAME sme sa obrátili s myšlienkou vytvoriť prívetivú mobilnú aplikáciu, ktorá našim zákazníkom zjednoduší objednávanie našich služieb. Naše očakávania boli splnené, aj keď sme spolu zažili aj časovo náročnejšie chvíle. Vnímame to však ako súčasť hektického pracovného prostredia. Je to naša prvá aplikácia, ktorej prínosom pre nás bolo množstvo nových informácií z “vášho” prostredia vývoja aplikácií. Už teraz plánujeme zopakovať spoluprácu a určite Vaše služby odporučíme aj ostatným

Marcel Minarič CEO, SimplyGO


Moje očakávania boli splnené na 100%, z čoho vyplýva, že určite plánujem ďalšiu spoluprácu, a budem Vás odporúčať svojim známym.

Ing. Ondrej Reiter LEAN špecialista


Objednali sme si Web stránku, hosting a transfer mailových adries do Websupportu. Spolupráca prebiehala bez problémov. Naše požiadavky boli zapracované veľmi rýchlo. Naša stránka www.qel.sk vyzerá veľmi profesionálne na PC aj v mobile. V krátkej dobe plánujeme aj e-shop a určite sa obrátime na WAME

Martin Kušnír CEO, QEL


V roku 2020 spoločnost' WAME s.r.o. vytvorila podľa našej objednávky (po vykonaní prieskumu trhu, kde jednoznačne zvíťazila s najlacnejšou cenovou ponukou) informačný portál pre pripravovaný integrovaný dopravný systém Prešovského a Košického samosprávneho kraja. Na základe niekoľko mesiacov trvajúcej spolupráce môzme túto firmu rozhodne odporučit ako poctivého a kvalitného dodávatela pre oblasť tvorby webových portálov.

Milan Škorupa konateľ, IDS Východ


Páči sa Vám naša práca?

Kontaktujte nás

WAME Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek