Softwarové riešenia

Dopravná (FMS) či carsharing aplikácia

Vytvorili sme niekoľko aplikácií a systémov pre riadenie vozidiel, plánovanie trás, či spájanie jázd medzi vodičmi, či už ako carsharing alebo pre taxislužby. Pre dopravné spoločnosti, akú je komiónová preprava, máme skúsenosti s vývojom FMS (fleet management systému), alebo v prípade osobnej dopravy ako systém pre plánovanie vozidiel a vodičov na transferovú dopravu.

Podrobný popis riešenia

Dopravná správa flotily (FMS) a aplikácia pre carsharing sú využívané v dopravnom priemysle na správu a riadenie vozidiel, zdieľanie automobilov a optimalizáciu dopravných operácií. FMS poskytujú rôzne možnosti vrátane sledovania polohy vozidiel, riadenia paliva, správy údržby, plánovania trás a ďalších aspektov prevádzky flotily. Carsharing aplikácia umožňuje používateľom nájsť a rezervovať vozidlá na krátkodobé použitie. Obe pomáhajú optimalizovať využitie vozidiel, znižovať náklady a zlepšovať celkovú efektivitu v oblasti dopravy a zdieľania vozidiel.

Jednoduchá, rýchla a efektívna organizácia vozidiel vďaka FMS

Dopravná správa flotily (FMS) a aplikácia pre carsharing sú kľúčovými hráčmi v modernom a inovatívnom dopravnom priemysle, kde pomáhajú efektívne riadiť vozidlá, zdieľať automobily a optimalizovať všetky riadiace operácie.

Fleet Management System (FMS) prináša revolučné riešenia pre vysoko efektívne organizovanie vozidiel. Slúži ako centrálny nástroj na monitorovanie a riadenie všetkých aspektov flotily, či už ide o sledovanie polohy vozidiel, monitorovanie jazdných parametrov, plánovanie jázd alebo plánovanie údržby. FMS zabezpečuje komplexné pokrytie všetkých aspektov prevádzky flotily. S touto aplikáciou môžete mať kontrolu nad každým vozidlom vo vašej flotile a optimalizovať jeho využitie.

Nižšie prevádzkové náklady a bezproblémový chod

Môžete efektívne a rýchlo optimalizovať svoje operácie. Aplikácia poskytuje presné informácie o pohybe vozidiel, čo im umožňuje jednoducho plánovať trasy, minimalizovať čas strávený na cestách a znižovať prevádzkové náklady. Okrem toho umožňuje plánovanie údržby a servisu, čím sa predchádza nečakaným výpadkom vozidiel a zabezpečuje sa ich neustály bezproblémový chod.

Čo všetko aplikácia pre Fleet Management System ponúka?

 

 • Podporu viacerých jazykových verzií ANJ, SK…
 • Push notifikácie o jazde, zmene stavu jazdy, správe od vodiča/zákazníka
 • Nástupné a výstupné miesta
 • Plánovanie a časovanie trasy
 • Platbu kartou, terminálom, hotovosťou
 • Chat so zákazníkom
 • Prepojenie Real-time s dispečingom
 • Číslo letu
 • Počet pasažierov a počet detí + vek
 • Veľkosť a počet batožín
 • Možnosť naplánovať spiatočnú cestu
 • Priestor na poznámku
 • Presné informácie o EVČ a aký vodič zákazníka vyzdvihne
 • Presný výpočet trasy, koľko bude jazda trvať
 • Zmena stavu zákazky Prijatie jazdy | Začiatok jazdy | Koniec jazdy | Ukončenie jazdy

Zdieľané jazdy (carsharing) – inovácia v dopravnom priemysle

Vďaka Carsharing aplikácii môžu jednotlivci jednoducho zdieľať svoje vozidlá s ostatnými cestujúcimi. Tento model zdieľania vozidiel umožňuje efektívnejšie využitie automobilov a prispieva k zníženiu počtu áut na cestách, čím sa znižuje aj znečistenie ovzdušia.

Aplikácia pre carsharing umožňuje používateľom rýchlo nájsť a rezervovať vozidlá na krátkodobé použitie. Prináša benefity pre ľudí, ktorí ponúkajú jazdu alebo ľudí, ktorí odvoz hľadajú. Základ spočíva v efektívnom algoritme pre vyhľadávanie zhôd medzi jazdami, čo umožňuje spájanie dvoch typov jázd, a to ponúk a dopytov. Samozrejmosť je, že dve jazdy nemusia byť spojené, len ak je rovnaká celá trasa, ale ak je rovnaká aj jej časť. S rýchlym a jednoduchým procesom rezervácie môžu vodiči zdieľať vozidlá s ostatnými a využívať ich podľa potreby. Vodičovi poskytuje aj mapové navigácie na konkrétne body celej jazdy, nástupy a výstupy cestujúcich a začiatočný a koncový bod. Okrem klasickej jazdy, z bodu A do bodu B, je možné, z pozície vodiča ponúknuť aj špecifické typy jázd, ako sú okamžité jazdy, jazdy v okolí a preprava balíkov. Tento model zdieľania vozidiel výraznou mierou prispieva k udržateľnejšiemu a efektívnejšiemu dopravnému systému. Je to investícia do budúcnosti, ktorá prináša zlepšenie v oblasti riadenia flotily a podporuje nové formy zdieľanej mobility. Pre jednoduchú správu FMS a carsharing aplikácie je k aplikácii vytvorená aj webová stránka s vlastnou administráciou.

Dopravná správa flotily a aplikácia pre carsharing sú navrhnuté tak, aby pomohli optimalizovať využitie vozidiel, znižovať náklady spoločnosti alebo jednotlivcov a zlepšovať celkovú efektivitu v oblasti dopravy a zdieľania vozidiel. S týmito nástrojmi môžete transformovať svoje dopravné operácie a posunúť sa k udržateľnejšiemu a efektívnejšiemu dopravnému systému.

carsharing aplikácia

Aplikovali sme to na tomto projekte

Čo o nás hovoria klienti

Máte záujem o spoluprácu?

Už s nami spolupracujete?

Office, Weby

Dominik Jusko

Aplikácie

Ivan Kseňák

E-shopy

Šimon Hudák