Webové sídlo firmy

Pobavi.sk

Prechod na nový web odhalil príležitosť automatizácií, ktoré šetria čas aj peniaze. Web bez sekcií dostal kompletnú štruktúru, praktické UX, migráciu dát so zachovaním google pozícií, nový vzhľad a automatizáciu procesov.
salezianske mladeznicke stredisko pobavi

O projekte pobavi.sk

Projekt Pobavi začínal ako štandardná výmena staršieho webu na nový. Klient mal pripravenú testovaciu verziu, avšak spolupráca s predchádzajúcou agentúrou sa ťahala skoro 4 roky, rozhodol sa osloviť WAME. Pri našej spolupráci sa však ukázal veľký potenciál automatizovania niektorých procesov, ktoré sme aplikovali do web stránky. Prezentačný web saleziánskej rodiny v Bardejove o ich činnosti a aktivitách pre mladých. Web je postavený na CMS WordPress.

Dôraz na UX/UI

Starý web nemal žiadnu štruktúru, nemal tiež žiadne sekcie a všetky stránky boli v podstate na jednej úrovni. Na novom webe sme po konzultácií s klientom vytvorili kompletnú štruktúru webu, kde sú 4 hlavné sekcie, ktoré majú pod sebou ďalšie stránky na nižších úrovniach (kostoly, články, atď.). Veľký dôraz sme kládli na rýchly prístup, nakoľko organizácia zastrešuje viaceré činnosti. Cieľom UX bolo dosiahnuť, aby boli rozhrania praktické, zatiaľ čo UI ich robí krásnymi prostredníctvom ikony, tlačidiel, obrázkov a všeobecného štýlu dizajnu.

ux dizajn pristupu
seo optimalizacia web stranky

Migrácia dát – zachovanie pozícií v Google

Veľmi dôležité bolo nezabudnúť aj na SEO/Google. Riešili sme zachovanie SEO optimalizácie a zabezpečili plynulé presmerovanie URL adries zo starej štruktúry na novú. Vyriešili sme hlavné presmerovanie, pretože starý web existoval na URL adrese pobavi.sk/wp/, teda presmerovali sme na krajšiu a jednoduchú verziu pobavi.sk. Presmerovanie či zachovanie URL je dobré pre váš web alebo e-shop, aby ste sa vyhli 404 stránkam. V prípade, ak je ich veľa, Google Vás môže penalizovať a posunúť na nižšie pozície vo výsledkoch vyhľadávania. Aby sme sa tomu vyhli, napojením na Google Search Console, sme odhalili 404ky, ktoré sme opravili správnym presmerovaním. Súčasťou migrácie dát boli nielen obrázky, ale aj dokumenty.

Automatizácia procesov a aktualizácia dát na webe

Súčasťou riešenia bolo zjednodušiť proces správy web stránky. Klient už interne spravoval Google kalendár a Youtube kanál. Cieľom bolo prepojiť podujatia a sv. omše s Google kalendárom a videá s Youtube kanálom. Na web stránke sa zobrazujú aktuálne najbližšie podujatia, najnovšie pridané videá, ktoré sa pravidelne v časových intervaloch aktualizujú. Správcovi tým pádom stačí pridať obsah na jednom mieste, čím má ušetrenú prácu i čas. Poslednou špeciálnou funkciou bolo vytvorenie pokročilej správy prístupových práv užívateľov. V rámci administrácie web stránky majú viacerí užívatelia prístup, tí majú však limitovaný obsah a články. Užívateľ spravuje len svoju sekciu, má však obmedzený prístup a tieto práva dokáže zmeniť len administrátor.

automatizacia procesov na web stranke
wame logo

Tvoríme e-shopy, aplikácie a informačné systémy

Ďalšie referencie a prípadové štúdie

Čo o nás hovoria partneri

Máte záujem o spoluprácu?

Už s nami spolupracujete?

Office, Weby

Dominik Jusko

Aplikácie

Ivan Kseňák

E-shopy

Šimon Hudák