Magento vs PrestaShop

Ak chcete vybudovať online shopping store vždy hľadajte tú najlepšiu voľbu CMS systému na trhu. My sa dnes zameriame na dve platformy - Magento a PrestaShop - ktoré sa radia na popredné miesta v rebríčku platforiem pre riadenie elektronického obchodu. Poďme sa teda spoločne pozrieť na hlavné benefity a nevýhody týchto CMS systémov.

Obidve vyššie spomínané platformy sú opensource, so zameraním na elektronický obchod. Používajú sa na jednoduchú správu e-shopov.

Ak nemáte veľa technických znalostí o správe e-shopu, môžete použiť PrestaShop, ktorý je jednoduchší a vhodný najmä pre začiatočníkov. Tí, ktorí správe e-shopu hlboko rozumejú a majú skúsenosti, uprednostňujú Magento, ktoré je zložitejšie, ale poskytuje neskutočne množtsvo funkcií.

Magento vs PrestaShop – Funkčnosť e-shopu

functionality

PrestaShop ponúka viac ako 500 integrovaných funkcií so všetkými základnými funkciami, ktoré sú potrebné pre efektívne začatie podnikania. Obsahuje pokročilé štatistické funkcie, ktoré sú založené na KPI a predpovediach inteligentného obchodníka. Tieto nástroje Vám umožnia analyzovať Váš e-shop, aby ste mohli robiť správne rozhodnutia a vytvárať ziskové stratégie, ktoré slúžia práve na zvýšenie konverzného pomeru a počtu zákazníkov.

Okrem toho, obsahuje mžnostvo integrácií, ktoré Vám umožnia publikovať vaše produkty na Amazon, eBay, Google a ďalšie populárne trhy.

Hlavné funkcie :

 • k dispozícií je široká škála tém pre elektornický obchod
 • mobilný obchod s intuitívnym rozhraním
 • rýchla inštalácia
 • viac ako 50 platobných riešení
 • bezproblémová platba
 • konfigurácia dopravy
 • integrované nástroje zákazníckych služieb

Magento je kráľom v poskytovaní funkcií, ktoré sú vysoko zamerané na podporu používateľa pri vytváraní výkonného e-shopu.

Poskytuje špičkové funkcie pre propagáciu, segmentáciu klientov, súkromný predaj.

Hlavné funkcie :

 • široká škála tém pre e-shop
 • segementácia zákazníkov a cielené propagácie
 • správa objednávok
 • možnosti obdarovania zákazníkov, body za odmenu
 • wishlist
 • pripomienka prostredníctvom e-mailového marketingu
 • súkromný predaj
 • viac webových stránok v rôznych jazykoch
 • produktový manažment

Magento vs Prestastop – Použitie

Pomocu PrestaShopu je jednoduché si prispôsobiť e-shop podľa Vašich predstáv, ľahko dokážete zvládnuť každodenné úlohy bez problémov. K dispozícií je pokročilý analytický modul s informačným panelom, ktorý Vám pomôže optimalizovať Váš e-shop.

Magento sa na druhej strane považuje za flexibilnejšie. Ak ste technicky zdatný, máte neobmedzené možnosti prispôsobenia Vášho e-shopu. Magento môžte taktiež použiť, ak nemáte dostatočné vedomosti o vývoji webových aplikácií, avšak využite pomoc vývojarov.

Magento vs PrestaShop – Zákazníci

Podľa technologických trendov spoločnosti BuiltWith – platformu Magento využíva cez 474 tisíc webových stránok, platformu PrestaShop434 tisíc.

Magento vs PrestaShop – SEO skóre

seo scores

Podľa prieskumu PrestaShop skóre SEO 40/100. Hlavné výhody, ktoré získate :

 • automatické prepisovanie URL adries
 • sekcia s obsahom produktu špecializovaná pre SEO

Magento, má skore 95/100 (neporovnateľné s PrestaShopom). Toto skvelé skóre Vám naznačuje väčšie možnosti a škálu nastavení pre SEO :

 • kanonické url adresy pre produkty/kategórie
 • meta tagy pre produkty/kategórie
 • optimalizácia obrázkov

Magento vs PrestaShop – Integrácia

PrestaShop je možné integrovať s celým radom obchodných aplikácií, vrátanie služby Google Analytics, ako aj s rôznymi spôsobami platby – MasterCard, PayPal. Taktiež podporuje integráciu s technologiami – WordPress, Facebook, Bitcoin, Mailchimp, …

Magento podporuje integráciu s technológiami – softvérové ERP systémy, Facebook, Twitter, DHL, ePay, platba bankovým prevodom, platba debetnou kartou, dobierka, Mailchimp, Online chat Zopim, …

Magento vs PrestaShop – Podpora

Ako sme spomínali vyššie, obidve platformy sú opensource – to znamená, že užívateľia získavajú informácie z dokumentácie a príbuzných komunít. PrestaShop nemá k dispozícií oficiálny tím zameraný na podporu, takže sa musíte spoliehať na dokumentáciu a používateľov. Ak však nechcete strácať čas čítaním, je možné zakúpanie oficálnej podpory.

magento support

Magento, na druhej strane má podporu 24/7. Je možné sa prihlásiť do svojho účtu a vytvárať tickety s otázkami/problémami. K dispozícií je taktiež množstvo dokumentácie a o veľa problémoch sa diskutuje na komunitných fórach.

Magento vs PrestaShop – Bezpečnosť

Obidva CMS systémy sú vytvorené tak, aby poskytovali užívateľovi zabezpečenie, ktoré je nevyhnutné pre efektívnejšie vybudovanie a prevádzkovanie Vášho e-shopu. Okrem toho, máte vždy možnosť pridať ďalšiu a ďalšiu vrstvu zabezpečenia pre elimináciu zraniteľností. Magento je vynikajúci v poskytovaní výnimočnej kvality zabezpečenia zavedením powerfull doplnkov.

Magento vs PrestaShop – Výkon

PrestaShop poskytuje lepšie a bezproblémové prostredie vlastníkom, aj zákazníkom. Nespomaľuje e-shopy a podľa výkonu sa odporúča práve táto platforma.

Magento je ideálnou voľbou pre správu veľkého množstva produktov, podporu vysokej prevádzky a dokáže spracovať až 80 000 objednávok za hodinu, ak správne vyberiete hosting server. Hovorí sa, že Magento trpí problémami s výkonom, kvôli tomu, že mu dochádza rýchlosť a je teda niekedy pomalý. Existujú avšak rôzne užitočné rady a spôsoby, ako zvýšiť rýchlosť, vrátane správneho výberu hosting servera.

Magento vs PrestaShop – VÍŤAZ

Obidve platformy sú správnou voľbu pre Váš e-shop a podnikanie. Ak je Vaša firma malá, PrestaShop je pre Vás tou správnou voľbou. Na druhej strane, ak je Vaša firma stredná/veľká a chcete zákazníkom ponúkať množstvo produktov, predávať vo viacerých krajinách v rôznych jazykoch s rôznymi menami, tak Magento je pre Vás tá správna cesta! Pri Magente sa nemusíte báť o profesionálnu podporu, či neskôr o rozbíjanie Vášho podnikania.

Pre nás je jednoznačným víťazom Magento, keďže sme už s toutou platformou pracovali a v súčasnosti aj pracujeme na viacerých e-shopoch, pričom dokážeme splniť rôzne požiadavky zákazníkov, vrátane napojenia na rôzne ERP systémy. Napr. – MotoQuad, APCSHOP, Sagansport.sk.

seo scores

V blogu sme Vám krátko predstavili, aký je rozdiel medzi svetovými platformami – Magento a PrestaShop – v oblasti e-commerce. Pokiaľ rozmýšľate nad tvorbou e-shopu a rozhodujete sa, ktorým smerom vykročiť, 

Hľadáme magento developera

Oslovte nás a my Vám k tomu pomôžeme!

wame logo

Tvoríme e-shopy, aplikácie a informačné systémy

Mohlo by Vás zaujímať

24. novembra 2023 sa o 00:00:01hod. rozbehne celosvetová reklamná kampaň roka - Black Friday. Veľa tovaru, úžasné zľavy a akcie, a hlavne veľký nápor kupujúcich na online trh. Veľká príležitosť výhodne nakúpiť a v neposlednom rade hlavne predať. Ako sa však na BLACK FRIDAY správne pripraviť z pohľadu e-shopu?
Samozrejme, že aj keď nie je možné zaručiť stopercentnú spoľahlivosť, tieto nástroje môžu poskytnúť užitočné informácie a recenzie od iných užívateľov. Poďme sa bližšie pozrieť na to, ako tieto aplikácie fungujú a čo je ich výsledkom.
Súčasná "rýchla" doba spôsobuje, že spotrebiteľ automaticky nakúpi tak ako vždy a pre nedostatok času neoveruje dôveryhodnosť e-shopu. V tomto článku Vám ponúkame pár tipov, ako postupovať pri odhalení nekalých praktík online predajcov. Tak poďme na to!