Magento 2 optimalizácia rýchlosti

Sme si istý, že toto nie je prvý článok o optimalizácii, ktorý ste videli. Na webe je ich veľa a niektoré vám dokonca ponúkajú falošné očakávania, keďže sľubujú skóre výkonu 99/100. V našom článku sme sa zamerali na, ktoré zaručene zrýchlia prácu s Magento 2 e-shopom.

magento_speed_optimalization_logo

Určite by ste sa nemali slepo snažiť získať najvyššie možné skóre. Testy rýchlosti sa vykonávajú preto, aby vám pomohli nasmerovať vás na možné slabé miesta vášho webu. Nie sú vždy presné a miestami môžu byť až absurdné. Napríklad, môžu vám navrhnúť kombinovať obrázky vo formáte CSS sprite (všetky obrázky na stránke sa vložia do jedného spoločného obrázka), keď máte povolenú HTTP/2. Toto nemá zmysel, pokiaľ nemáte stovky malých obrázkov. Vaším cieľom by malo byť rýchle a ľahké prehliadanie vašich webových stránok pre vašich zákazníkov.

Nižšie popíšeme niektoré základné kroky, ktoré môžu pomôcť, aby váš obchod Magento 2 pracoval rýchlejšie. Odporúčame ich otestovať a sami zistíte, ktoré nastavenie je pre váš eshop najvhodnejšie.

Vyberte si rýchly hosting

Vyhnite sa zdieľanému hostingu a radšej siahnite po VPS (Virtuálny privátny server). Jednoducho si zvoľte VPS, ktorý spĺňa minimálne požiadavky Magenta 2 a v prípade potreby je možné parametre servera jednoducho zvýšiť. Pre menej skúsených odporúčame použiť manažované VPS.

Povoliť Magento Cache

Vždy udržiavajte vyrovnávaciu pamäť (Cache) povolenú a v prípade potreby ju jednoducho vymažte. System > Cache Management

Uistite sa, že je zapnutý Production mode

Toto by mal byť pravdepodobne váš prvý krok pri optimalizácií Magenta 2. Production mode (produkčný režim) má lepší výkon, pretože statické súbory sú vygenerované v adresári pub/static.

Povolenie produkčného módu:

bin/magento deploy:mode:set production

Zakážte používanie Flat Catalog

Od Magenta verzie 2.3.0 sa už neodporúča používať funkciu Flat Catalog, pretože to v konečnom dôsledku spôsobuje stratu výkonu a problémy s indexovaním dát.

Zakážte používanie JS bundling

Radšej sa odporúča povoliť protokol HTTP/2.

Zlúčiť a minifikovať CSS a JS súbory

Nasledujúce možnosti sú k dispozícií iba v developer režime.

Prejdite do Stores > Configuration > Advanced > Developer

V časti JavaScript Settings nastavte:

  • Merge JavaScript Files – Yes
  • Enable JavaScript Bundling – No
  • Minify JavaScript Files – Yes
  • Move JS code to the bottom of the page – Yes

V časti CSS Settings nastavte:

  • Merge CSS Files – Yes
  • Minify CSS Files – Yes

Použite Varnish cache

Varnish cache (vyrovnávacia pamäť celej stránky) môže zrýchliť vaše Magento 2 až 10-násobne.

Použite Redis cache

Redis cache (vyrovnávacia pamäť na ukladanie relácií).

Optimalizácia obrázkov

Obrazky môžete optimalizovať pred tým, ako ich nahráte na server, alebo je to môžné aj na serveri použitím nástrojov napr. jpegoptim a optinpng.

Zakážte nepoužívané rozšírenia

Z vášho obchodu odporúčame zakázať alebo úplne odstrániť nepotrebné rozšírenia, ktoré môžu negatívne vplývať na rýchlosť systému.

Rozmýšľate o e-shope postavenom na platforme MAGENTO?

 

Máte záujem o naše služby? Napíšte nám

 

wame logo

Tvoríme e-shopy, aplikácie a informačné systémy

Mohlo by Vás zaujímať

24. novembra 2023 sa o 00:00:01hod. rozbehne celosvetová reklamná kampaň roka - Black Friday. Veľa tovaru, úžasné zľavy a akcie, a hlavne veľký nápor kupujúcich na online trh. Veľká príležitosť výhodne nakúpiť a v neposlednom rade hlavne predať. Ako sa však na BLACK FRIDAY správne pripraviť z pohľadu e-shopu?
Samozrejme, že aj keď nie je možné zaručiť stopercentnú spoľahlivosť, tieto nástroje môžu poskytnúť užitočné informácie a recenzie od iných užívateľov. Poďme sa bližšie pozrieť na to, ako tieto aplikácie fungujú a čo je ich výsledkom.
Súčasná "rýchla" doba spôsobuje, že spotrebiteľ automaticky nakúpi tak ako vždy a pre nedostatok času neoveruje dôveryhodnosť e-shopu. V tomto článku Vám ponúkame pár tipov, ako postupovať pri odhalení nekalých praktík online predajcov. Tak poďme na to!