S WAME sme sa zúčastnili najväčšieho e-commerce veľtrhu

zúčastnili sme sa na veľtrhu czechonlineexpo
V dňoch 27-28.2.2024 sme s WAME zdieľali naše know-how z vývoja webov Magento, Prestashop a webových i mobilných aplikácií na najväčšom e-commerce veľtrhu v Českej republike "CzechOn-lineExpo". Okrem príjemného stretnutia s dlhoročnými klientmi, sme spoznali aj nových partnerov, ich požiadavky na weby i aplikácie a odhalili sme smerovanie e-commerce trhu v najbližších rokoch.

V dňoch 27-28.2.2024 sme našu spoločnosť predstavili na najväčšom e-commerce veľtrhu v Českej republike – CzechOn-lineExpo. Bola to pre nás skvelá skúsenosť a obrovská príležitosť zdieľať naše know-how ako poskytovateľa vývoja webov Magento, Prestashop a webových i mobilných aplikácií na svetových platformách Vue.js a Laravel so stovkami návštevníkov výstavy. 

stánok A14 na czechonlineexpo

S hrdosťou sme predstavili časť z našich úspešných projektov

Naša výstavná plocha v stánku A14 na CzechOn-lineExpo bola zameraná na prezentáciu našej práce, dlhoročných skúseností, kreatívnych riešení a schopností. Boli sme hrdí na to, že sme mohli ukázať prácu nášho viac ako 22 členného tímu profesionálnych vývojárov a dizajnérov, ktorí sú zodpovední za tvorbu inovatívnych a prosperujúcich Magento webov ako napríklad: Annemarie Börlind, Roy, Topankovo a vývoj aplikácií pre iOS či Android ako napríklad: Titori, KuliTherm či SPP Distribúcia.

stretli sme sa s dlhoročným klientom

Interakcia s návštevníkmi a dopyt po mobilnej aplikácii pre e-shop

Počas veľtrhu sme mali možnosť stretnúť nielen našich dlhoročných partnerov ako napríklad Jána Martinka z Annemarie Börlind, ale spoznali sme aj nových obchodných klientov a ostatných profesionálov v odvetví e-commerce. Diskutovali sme o najnovších trendoch vo svete webov a aplikácií, zdieľali sme svoje skúsenosti a vypočuli sme si potreby a požiadavky zákazníkov.

Tento rok sme zaznamenali najväčší dopyt po mobilnej aplikácii pre e-shop. Táto interakcia nám poskytla cennú spätnú väzbu, ktorú sme mohli následne využiť a už plánujeme nový produkt do nášho portfólia – mobilnú app pre e-shopy.

wame váš partner pre eshop a vývoj aplikácií

Kam smeruje trh? Rýchlosť a PWA frontend

Zásadným zistením bol aj vývoj trhu, čím automaticky zavádzame novinku do nášho portfólia služieb, a to konkrétne požiadavky silných e-shopov na rýchlosť a hodnotenie google pagespeed, ktoré má pozitívny dopad na organické pozície v googli. To sa bude dosahovať moderným frontendovým prevedením, kde chystáme nové pokročilé riešenia pre našich partnerov, takzvaný PWA frontend, ktorý je oddelený od klasickej architektúry CMS systému, komunikuje cez API, je javascriptový a generovaný výlučne na strane prehliadača. Vďaka tomu je extrémne rýchly a nezaťažuje server.

Okrem toho sme si pre návštevníkov pripravili aj prekvapenie v spolupráci s e-shopom Grig.cz, ochutnávku sušených cvrčkov v slanom prevedení a červíkov v bielej čokoláde. Na prvý pohľad žiadne lákadlo, ale odvážni vyskúšali a zostali milo prekvapení. Čo poviete? Mali by ste odvahu ochutnať?

Rozhovor s Michalom Kráľom pre Eshopový kráľ

Okrem našej expozície sme vo WAME stánku privítali e-shopového kráľa Michala, ktorý s naším CEO Máriom Babejom natočil krátky rozhovor na tému: „Akú e-commerce platformu si vybrať pre úspešný, škálovateľný a ziskový e-shop?“, kde Mário zdieľal svoje skúsenosti z viac ako 15 ročnej praxe a prácu so svetovými platformami, ako sú Magento, Prestashop, Laravel a Vue.js, čo zabezpečuje kvalitné a spoľahlivé výsledky. Tento rozhovor si určite pozrite ak uvažujete medzi e-shopom na mieru, open source riešením alebo krabicovým riešením.

Celkové hodnotenie účasti na CzechOnlineExpo 2024

Po dvoch dňoch nabitého programu, priateľských obchodných stretnutí, prezentácie našej práce a úsmevných zážitkov, sme sa vybrali na 9 hodinovú cestu späť na východ Slovenska, do Bardejova. Účasť na CzechOn-lineExpo 2024 bola pre nás fantastická príležitosť na predstavenie našej WAME spoločnosti, predstavenie našich projektov, odborných schopnosti vývoja webov a aplikácií širokej verejnosti.

15.5.2024 nás opäť v Prahe čaká Reshoper, a už teraz sa nevieme dočkať, kedy budeme môcť znova zdieľať naše know-how a budovať nové vzťahy v e-commerce komunite. Ak tam budete aj vy, určite sa zastavte aj pri našom WAME stánku v ktorom sa zaručene nebudete nudiť.

WAME – Váš partner pre e-shop a vývoj aplikácií

 

wame logo

Tvoríme e-shopy, aplikácie a informačné systémy

Mohlo by Vás zaujímať

Ako býva zvykom, doba ide dopredu a s ňou aj grafické prvky či e-commerce trendy, a vy preto rozmýšľate nad redizajnom webu či eshopu? Kedy je vhodný čas a načo si dávať pozor? V tomto článku sa dozviete 7 tipov kedy pristúpiť k redizajnu.
S tímom WAME sme sa v máji zúčastnili dvoch významných veľtrhov. Pozrite sa, ako vyzerala naša prezentácia tvorby e-shopov v Magento 2 a aplikácie pre servisných technikov, čo všetko sme stihli, aké projekty nás v budúcnosti čakajú a ako sme sa vo voľnom čase zabavili.
Čo to vlastne je API rozhranie a prečo je potrebné ho zabezpečiť? Nikdy ste o tom nepočuli? Nevadí, v tomto článku sa dozviete viac.