Ako odhaliť rizikový e-shop? 1. časť

obchod
Súčasná "rýchla" doba spôsobuje, že spotrebiteľ automaticky nakúpi tak ako vždy a pre nedostatok času neoveruje dôveryhodnosť e-shopu. V tomto článku Vám ponúkame pár tipov, ako postupovať pri odhalení nekalých praktík online predajcov. Tak poďme na to!

Overte dôveryhodnosť domény

Skontrolujte názov domény e-shopu a pozrite si, či znie dôveryhodne. Ešte lepšie je, ak doména zodpovedá názvu spoločnosti. Pred nákupom z akéhokoľvek nového e-shopu sa vyhnite doménam, ktoré znejú nezrozumiteľne alebo obsahujú neobvyklé znaky.

 

Vyhľadajte recenzie a hodnotenia

Skúste nájsť recenzie a hodnotenia e-shopu od ostatných zákazníkov. Google, Facebook, Trustpilot a podobné platformy môžu poskytnúť užitočné informácie o skúsenostiach iných ľudí. Buďte však opatrní na falošné recenzie, ktoré môžu byť manipulované.

Zistiť kontakt na zákaznícku podporu

Dobre fungujúci e-shop by mal mať ľahko dostupnú kontaktnú zákaznícku podporu. Skontrolujte, či majú e-mailovú adresu, telefónne číslo alebo chatovací kanál, kde môžete v prípade potreby kontaktovať predajcu.

 

Bezpečnosť webových stránok

Zistite, či e-shop používa zabezpečené spojenie SSL. To zabezpečuje, že vaše osobné údaje a platobné informácie sú šifrované, čo znižuje riziko úniku údajov.

Kaj je SSL certifikat in zakaj ga vaša spletna stran potrebuje? - Spletnik

 

Podmienky nákupu a vrátenia tovaru

Prečítajte si podmienky nákupu a vrátenia na webe. Seriózne e-shopy zvyčajne poskytujú jasné a pochopiteľné informácie o možnosti vrátenia tovaru a ich politikách týkajúcich sa reklamácií.

 

Podozrivé ceny a ponuky

Ak sú ceny príliš nízke, mohlo by to byť príznakom falšovania alebo podvodu. Buďte opatrní pri e-shopoch, ktoré ponúkajú tovary za veľmi nízke ceny bez zjavného dôvodu.

 

Overte informácie o spoločnosti

Skúste nájsť informácie o spoločnosti, ktorá prevádzkuje e-shop. Adresa sídla, telefónne číslo a ďalšie kontaktné údaje môžu poskytnúť dôkaz o spoľahlivosti predajcu.

 

Nevyžiadané e-maily a reklamy

Buďte opatrní pri náhodných e-mailoch alebo reklamách, ktoré ponúkajú atraktívne ponuky z neznámych zdrojov. Toto môžu byť phishingové pokusy alebo podvodné kampane.

 

Dôkladne overte platobné možnosti

Zistite, aké platobné možnosti e-shop ponúka. Seriózne e-shopy zvyčajne poskytujú viacero bežných a dôveryhodných možností platby.

 

Prefoťte si potvrdenie o platbe

Vždy si urobte snímku obrazovky alebo prefoťte potvrdenie o platbe, ktoré vám e-shop poslal po vykonaní nákupu. Toto vám môže byť užitočné v prípade, že sa vyskytnú nejaké problémy s objednávkou.

 

Pamätajte, že overovanie dôveryhodnosti e-shopu je veľmi dôležité, najmä ak ide o nákup drahých tovarov alebo poskytovanie osobných informácií. Buďte opatrní a dbajte na svoju bezpečnosť pri online nákupoch.

 

Pokračovane v ďalšom blogu – 2. časť

wame logo

Tvoríme e-shopy, aplikácie a informačné systémy

Mohlo by Vás zaujímať

Bez ohľadu na to, či vyvíjate mobilnú aplikáciu pre iOS, Android alebo obidva platfomy, správne publikovanie v App Store a Google Play je nevyhnutné pre dosiahnutie širokej základne používateľov a úspešný výkon v obchodoch. Viete ako na to?
Náš kolega Stano už desať rokov neodmysliteľne patrí k tímu WAME a to si zaslúži poriadnu odmenu! Za jeho dlhoročnú a dobre odvedenú prácu sme mu pripravili veľké prekvapenie a malú oslavu.
Ako býva zvykom, doba ide dopredu a s ňou aj grafické prvky či e-commerce trendy, a vy preto rozmýšľate nad redizajnom webu či eshopu? Kedy je vhodný čas a načo si dávať pozor? V tomto článku sa dozviete 7 tipov kedy pristúpiť k redizajnu.