Prečo toľko investovaného času do vývoja?

  • Chceme viacúčelové riešenie systému programovanom v PHP.
  • Chceme používať a vyvíjať moduly pre viacero projektov súčasne, tak aby boli navzájom aktualizovateľné.
  • Chceme znovu použiteľnosť modulov, komponent.
  • Chceme štandardizované riešenie, ktorému bude rozumieť každý.

 

WAME-IS Preview

 

Komu je určený?

  • PHP expertom, ktorí hľadajú výzvy a priestor na sebarealizáciu, chcú predpripravené riešenia, chcú pomáhať a učiť iných
  • Vývojárskym agentúram s vlastným tímom developerov (2-30), ktorí uvažujú nad vývojom vlastného systému a nechcú míňať čas a peniaze

 

Výhody

Hlavná výhoda takéhoto postupu pri práci s projektami je rýchla a jednoduchá rozšíriteľnosť a flexibilita, ktorú projekt nadobúda prostredníctvom WAME IS. Pridanie, resp. odstránenie daných sekcií stránky je jednoduchšie ako vymazávanie alebo vytváranie nových súborov.


Ďalšou výhodou WAME IS je jadro reprezentované Nette frameworkom, najpopulárnejším PHP frameworkom v Česku a na Slovensku, čo zaisťuje komunitu vývojárov a programátorov, ktorí už s Nette pracovali. Pre vás to znamená, že v prípade problému s projektom sa nemusíte obracať iba na nás, ale aj na oveľa väčšiu komunitu programátorov s mnohoročnými skúsenosťami. Navyše, mnohí členovia z nášho tímu sú tiež členmi tejto komunity a vedia vám dôkladne poradiť o problémoch nie len ohľadom WAME IS, ale aj Nette frameworku.

Kľúčové funkcie

Efektívne jadro systému - ako sme už povedali, základom WAME IS je Nette framework s dlhoročným vývojom SK a CZ komunity, ktorá pravidelne organizuje školenia, konferencie, workshopy.
Prispôsobiteľný a rozšíriteľný - moduly, komponenty a pluginy sú nezávislé a znovupoužiteľné pre akýkoľvek projekt. Princíp rozširovania a úpravy existujúcich funkcií je veľmi jednoduchý bez potreby zasahovať priamo do zdrojových objektov.
Rýchly vývoj aplikácii - zaviedli sme viacero princípov, ktoré uľahčujú a urýchľujú ďalší vývoj. Venujte sa vývoju len špecifických rozšírení a dizajnu pre konkrétny projekt.
Open source - WAME IS je zdarma stiahnuteľný nástroj, ktorý viete prevádzkovať na svojom serveri, alebo serveri klientov, bez ďalších nákladov.
Multijazyčnosť - Všetky moduly a komponenty sú programované s podporou pre preklady fráz a textov prostredníctvom Gettext PHP rozšírenia.
Komunita a podpora - vlastná komunita WAME IS, zastúpenie komerčných firiem, Open source komunita v Nette frameworku a množstvo rôznych školení a podujatí.

Vízia

Pôvodným cieľom WAME IS bolo vytvoriť jasný a prehľadný systém na tvorbu a správu kódov, v rámci kódov, ktorý by bol rýchly a stabilný a mal by nízke časové nároky na jeho údržbu. Tento cieľ zostáva našou prioritou aj do dnešného dňa, ale koncom roka 2017 sme sa rozhodli, že tento cieľ zveľadíme o niečo viac. Rozhodli sme sa vydať tento balík ako open-source. Toto bolo veľké a dôležité rozhodnutie; otvorili sme sa svetu a chceli sme zdieľať nielen weby, na ktorým sme pracovali, ale chceme aj ukázať svetu, čo je to to, čo poháňa naše projekty. Ktokoľvek na zemeguli s prístupom na internet má možnosť nájsť naše kódy a naučiť sa z nich nejaké nové koncepty alebo mu aj prispieť.


Tento systém ma obojstranné výhody - vám to poskytuje základ pre vaše projekty alebo konceptové nápady v kóde, ktoré môžete implementovať vo vlastných projektoch a nám to poskytuje spätnú väzbu, na základe ktorej môžeme urýchliť vývoj WAME IS a zlepšiť ho v jeho kvalitách.


Chceme takisto povzbudiť nádejných mladých programátorov (najmä u nás, na východnom Slovensku) v ich práci a motivovať ich písať lepší kód a veríme, že spoločne tento cieľ dosiahneme v blízkej budúcnosti.