V tomto blogu Vám predstavíme najdôležitejšie vylepšenia Magenta 2.4, o ktorých si myslíme, že by ste mali vedieť:

Viac o tom ako Vám pomôžeme pri tvorbe Magento 2 e-shopu nájdete v sekcii Služieb.

1. Lepšie zabezpečenie - viac ako 30 opráv!

Najdôležitejšou z nich môže byť dvojfaktorová autentifikácia (2FA). Podľa poznámok k vydaniu: Správcovia musia najprv nakonfigurovať svoje 2FA pred prihlásením sa do admina prostredníctvom používateľského rozhrania alebo webového rozhrania API. Funkcia 2FA je v predvolenom nastavení povolená a nedá sa zakázať. Tento krok naviac pri overovaní prihlásenia zabezpečí ochranu pred prihlásením nepovolených užívateľov.

Väčšina bezpečnostných vylepšení, ktoré prichádzajú koncom júla s verziou 2.4, sú zmeny v konfigurácii ale vývojár Magenta by mal byť schopný sa chrániť pred bezpečnostnými hrozbami aj bez nich. Bezpochyby Magento bude určite bezpečnejšie po vydaní verzie 2.4.

2. Vyhľadávanie v katalógu už len cez Elastic Search

Ak ste fanúšikom Elasticsearch, tak sa vám to určite bude páčiť, pretože vyhľadávanie cez MySQL už ďalej nebude viac podporované. Pre Magento bude predvoleným vyhľadávaním Elasticsearch verzie 7.6.x. Nebude možné prejsť na verziu Magento 2.4.0 bez nainštalovania Elasticsearch 7.6.x. Elasticsearch verzie 2.x bol odstránený a verzie 5.x a 6.x boli zastarané a už nie sú podporované.

Elasticsearch poskytuje nasledujúce výhody:

  • Rýchle a pokročilé vyhľadávanie produktov v katalógu
  • Podpora viacerých jazykov
  • Podpora pre synonymá
  • Eshop je plne funkčný, aj keď sa Elasticsearch reindexuje
  • Presné, výkonné a škálovateľné
  • Podporuje dáta a analýzy v reálnom čase
  • Môže byť použitý ako dokumentovo orientovaný dátový sklad
  • Aplikácie frameworku mimo vyhľadávania, reportovanie, personalizácie, výkon a ukladanie
  • Podpora použitia čiastkových slov vo vyhľadávacích výrazoch pre názvy produktov a SKU, ak sa používa rýchle vyhľadávanie

3. Nová galéria médií

Do novej galérie médií je možné vstúpiť štandardne cez admin rozhranie, kde je možné vykonávať správu obrázkov používaných na vašom eshope. Používatelia budú môcť filtrovať obrázky podľa mena alebo napríklad aj podľa toho, kde a ako často sa obrázky používajú. Spoločnosť Adobe taktiež umožnila prehľadávať obrázky z programu Adobe Stock.

4. Výkon

Vo verzii 2.4 bude niekoľko vylepšení, ktoré by mali zlepšiť výkon vášho elektronického obchodu. Očakáva sa zrýchlenie o 25 - 30% pri vytváraní objednávky, vylepšené ukladanie výsledkov dotazov SQL do tabuliek inventára a viacnásobné optimalizácie pre Redis.

Krásnym príkladom riešenia z "dielne WAME.sk" je projekt Motoquad.sk ktorý načítava cez 60 000 produktov a 30 000 kategórií v stromovej štruktúre! Niektoré produkty sú zaradené aj v 5000 kategóriach súčasne. Tieto čísla si vyžadovali riešenie s kvalitnou Cache a Elasticsearch databázou s asynchrónnym reindexovaním. Viac detailov v prípadovej štúdii.

5. Vylepšenia vo funkcii Magento GraphQL

GraphQL je jazyk dopytov na údaje, ktorý poskytuje alternatívu k REST API a SOAP webovým rozhraniam.

Na záver

Magento neustále vykonáva výskum a vývoj v oblasti najnovších technológií a venuje sa vydávaniu tisícov nových úžasných funkcií, vylepšení a inovácií na zvýšenie výkonu a komfortu vášho eshopu. Bližšie informácie o novinkách v Magente 2.4 je možné nájsť na oficiálnej stránke.

Ak máte záujem o e-shop v Magente, tím WAME je tu pre Vás. 

E-shopové riešenie MAGENTO2 pre Vás