Máte už mobilnú verziu webu?

mate mobilnu verziu webu

Ak používate vy, alebo vaši klienti Google Webmaster Tools a máte web, ktorý nie je responzívny, pravdepodobne ste už obdržali (alebo v krátkej dobe obdržíte) email od Googlu s upozornením, aby ste odstránili problémy s použiteľnosťou webu pre mobilné zariadenia.

Ak ste takýto mail zatiaľ neobdržali a chcete si byť istí, že je váš web v poriadku, môžete použiť nástroj na kontrolu mobilnej verzie vášho webu. Zadáte stránku, prebehne analýza a vy viete na čom ste.

Ak váš web prešiel testom, paráda. Ak neprešiel, nebojte sa, máte čas na nápravu. Už nejaký ten čas sa povráva, že Google začne pri vyhľadávaní penalizovať stránky, ktoré nemajú mobilnú verziu. Zatiaľ len zvýrazňuje ikonkou stránky, ktoré ju majú.

Prečo? Pretože čoraz viac návštev prichádza z mobilných zariadení a Google chce poskytovať len také výsledky, ktoré sa na týchto zariadeniach budú zobrazovať správne.

Čo robiť, ak web neprešiel testom?

Ak váš web spravuje agentúra, jednoducho jej dajte vedieť, že si želáte váš web prerobiť na responzívny. Oni vám navrhnú riešenia, vy si vyberiete, hotovo. Problém vyriešený.

Ak si web spravujete sami, budete sa s tým musieť trochu pohrať. Ako sa budete hrať záleží od CMS systému, ktorý používate.

Ak používate najrozšírenejší CMS systém WORDPRESS

Prvá vec, ktorú by ste mali spraviť je aktualizovať šablónu vášho webu. V aktualizácii môže byť responzívnosť zapracovaná. Aktualizujte, opäť skontrolujte cez nástroj.

Ak stránka opäť neprešla testom, zvážte zmenu šablóny za inú, novú a responzívnu. Ak nechcete tému zmeniť, existuje ešte niekoľko možností, ako ju upraviť.

Prvou je pokročilá znalosť HTML a CSS. Ak sa v nich nevyznáte, môžete vyskúšať Jetpack, ktorý vie vytvoriť responzívnu verziu šablóny pre mobily a tablety. Alebo siahnite po WPTouch, ktorý vytvorí samostatnú verziu stránky pre mobily a tablety a váš “desktopový” web ostane taký istý.

Ak používate iný CMS, návody na to, ako si sami upravíte web ponúka samotný google.

Ak sa však týmto veciam nerozumiete a bojíte sa, aby ste niečo nepokazili, skúste osloviť odborníkov, ktorí sa takým úpravam a tvorbe responzívnych webov venujú. Radi vám pomôžeme aj my.

wame logo

Tvoríme e-shopy, aplikácie a informačné systémy

Mohlo by Vás zaujímať

Ako býva zvykom, doba ide dopredu a s ňou aj grafické prvky či e-commerce trendy, a vy preto rozmýšľate nad redizajnom webu či eshopu? Kedy je vhodný čas a načo si dávať pozor? V tomto článku sa dozviete 7 tipov kedy pristúpiť k redizajnu.
S tímom WAME sme sa v máji zúčastnili dvoch významných veľtrhov. Pozrite sa, ako vyzerala naša prezentácia tvorby e-shopov v Magento 2 a aplikácie pre servisných technikov, čo všetko sme stihli, aké projekty nás v budúcnosti čakajú a ako sme sa vo voľnom čase zabavili.
Čo to vlastne je API rozhranie a prečo je potrebné ho zabezpečiť? Nikdy ste o tom nepočuli? Nevadí, v tomto článku sa dozviete viac.