Ako odhaliť rizikový e-shop? 2. časť

online podpis
Samozrejme, že aj keď nie je možné zaručiť stopercentnú spoľahlivosť, tieto nástroje môžu poskytnúť užitočné informácie a recenzie od iných užívateľov. Poďme sa bližšie pozrieť na to, ako tieto aplikácie fungujú a čo je ich výsledkom.

Trustpilot je online platforma, zároveň aj aplikácia, kde užívatelia môžu zdieľať svoje recenzie a hodnotenia o rôznych spoločnostiach, vrátane e-shopov. Môžete si vyhľadať e-shop a získať pohľad na hodnotenia spoločnosti od ostatných zákazníkov.

 

ScamAdviser – táto služba poskytuje analýzu e-shopov a pomáha identifikovať potenciálne podvodné webové stránky. Poskytuje hodnotenie dôveryhodnosti na základe rôznych faktorov. Algoritmus ScamAdviser využíva viac ao 40 zdrojov údajovm – od OP adresy webového servera, dostupnosti kontaktných údajov na webovej stránke, veku adresy URL, hodnotení na stránkach s recenziami a oveľa viac.

Google Safe Browsing – Google poskytuje nástroj Safe Browsing, ktorý kontroluje webové stránky a upozorňuje na možné nebezpečné stránky, ktoré môžu obsahovať malware alebo byť spojené s phishingom. Používateľom zobrazuje upozornenia, keď sa pokúšajú prejsť na nebezpečné stránky alebo stiahnuť nebezpečné súbory. Bezpečné prehliadanie tiež upozorní správcov webu, keď sú ich webové stránky napadnuté škodlivými činiteľmi, a pomáha im diagnostikovať a vyriešiť problém, aby ich návštevníci zostali v bezpečí.

 

Web of Trust – tento nástroj poskytuje hodnotenie dôveryhodnosti webových stránok na základe hodnotení od komunity užívateľov, ktorí hodnotia stránky podľa bezpečnosti, dôveryhodnosti a zážitku.

 

Norton Safe Web – tento nástroj od spoločnosti Norton (Symantec) skenuje webové stránky a poskytuje informácie o možných hrozbách, ako sú malware, phishing a podobne.

 

Pri používaní týchto nástrojov je stále dôležité používať aj svoj zdravý rozum. Ak sa niečo na e-shope zdá podozrivé, napríklad veľmi nízke ceny, pochybné kontaktné údaje alebo nejednoznačné podmienky, je najlepšie radšej zvážiť nákup inde. Taktiež sa snažte nájsť recenzie a skúsenosti od ostatných zákazníkov, aby ste získali lepší obraz o dôveryhodnosti e-shopu.

 

Na záver Vám ešte ponúkame Zoznam rizikových internetových obchodov podľa SOI:

wame logo

Tvoríme e-shopy, aplikácie a informačné systémy

Mohlo by Vás zaujímať

Ako býva zvykom, doba ide dopredu a s ňou aj grafické prvky či e-commerce trendy, a vy preto rozmýšľate nad redizajnom webu či eshopu? Kedy je vhodný čas a načo si dávať pozor? V tomto článku sa dozviete 7 tipov kedy pristúpiť k redizajnu.
S tímom WAME sme sa v máji zúčastnili dvoch významných veľtrhov. Pozrite sa, ako vyzerala naša prezentácia tvorby e-shopov v Magento 2 a aplikácie pre servisných technikov, čo všetko sme stihli, aké projekty nás v budúcnosti čakajú a ako sme sa vo voľnom čase zabavili.
Čo to vlastne je API rozhranie a prečo je potrebné ho zabezpečiť? Nikdy ste o tom nepočuli? Nevadí, v tomto článku sa dozviete viac.