Ako odhaliť rizikový e-shop? 2. časť

Samozrejme, že aj keď nie je možné zaručiť stopercentnú spoľahlivosť, tieto nástroje môžu poskytnúť užitočné informácie a recenzie od iných užívateľov. Poďme sa bližšie pozrieť na to, ako tieto aplikácie fungujú a čo je ich výsledkom.

Trustpilot je online platforma, zároveň aj aplikácia, kde užívatelia môžu zdieľať svoje recenzie a hodnotenia o rôznych spoločnostiach, vrátane e-shopov. Môžete si vyhľadať e-shop a získať pohľad na hodnotenia spoločnosti od ostatných zákazníkov.

 

ScamAdviser – táto služba poskytuje analýzu e-shopov a pomáha identifikovať potenciálne podvodné webové stránky. Poskytuje hodnotenie dôveryhodnosti na základe rôznych faktorov. Algoritmus ScamAdviser využíva viac ao 40 zdrojov údajovm – od OP adresy webového servera, dostupnosti kontaktných údajov na webovej stránke, veku adresy URL, hodnotení na stránkach s recenziami a oveľa viac.

Google Safe Browsing – Google poskytuje nástroj Safe Browsing, ktorý kontroluje webové stránky a upozorňuje na možné nebezpečné stránky, ktoré môžu obsahovať malware alebo byť spojené s phishingom. Používateľom zobrazuje upozornenia, keď sa pokúšajú prejsť na nebezpečné stránky alebo stiahnuť nebezpečné súbory. Bezpečné prehliadanie tiež upozorní správcov webu, keď sú ich webové stránky napadnuté škodlivými činiteľmi, a pomáha im diagnostikovať a vyriešiť problém, aby ich návštevníci zostali v bezpečí.

 

Web of Trust – tento nástroj poskytuje hodnotenie dôveryhodnosti webových stránok na základe hodnotení od komunity užívateľov, ktorí hodnotia stránky podľa bezpečnosti, dôveryhodnosti a zážitku.

 

Norton Safe Web – tento nástroj od spoločnosti Norton (Symantec) skenuje webové stránky a poskytuje informácie o možných hrozbách, ako sú malware, phishing a podobne.

 

Pri používaní týchto nástrojov je stále dôležité používať aj svoj zdravý rozum. Ak sa niečo na e-shope zdá podozrivé, napríklad veľmi nízke ceny, pochybné kontaktné údaje alebo nejednoznačné podmienky, je najlepšie radšej zvážiť nákup inde. Taktiež sa snažte nájsť recenzie a skúsenosti od ostatných zákazníkov, aby ste získali lepší obraz o dôveryhodnosti e-shopu.

 

Na záver Vám ešte ponúkame Zoznam rizikových internetových obchodov podľa SOI:

wame logo

Tvoríme e-shopy, aplikácie a informačné systémy

Mohlo by Vás zaujímať

V dňoch 27-28.2.2024 sme s WAME zdieľali naše know-how z vývoja webov Magento, Prestashop a webových i mobilných aplikácií na najväčšom e-commerce veľtrhu v Českej republike "CzechOn-lineExpo". Okrem príjemného stretnutia s dlhoročnými klientmi, sme spoznali aj nových partnerov, ich požiadavky na weby i aplikácie a odhalili sme smerovanie e-commerce trhu v najbližších rokoch.
Stretávame sa s klientmi, ktorí uvažujú medzi open-source, e-shopom na mieru alebo krabicovým riešením. Preto sme sa rozhodli venovať práve tejto téme na Ecommerce Bridge a objasniť si najčastejšie mýty a fakty. V našom blogu vysvetlíme čo vám jednotlivé riešenia môžu priniesť a v čom vás môžu v budúcnosti obmedzovať.
24. novembra 2023 sa o 00:00:01hod. rozbehne celosvetová reklamná kampaň roka - Black Friday. Veľa tovaru, úžasné zľavy a akcie, a hlavne veľký nápor kupujúcich na online trh. Veľká príležitosť výhodne nakúpiť a v neposlednom rade hlavne predať. Ako sa však na BLACK FRIDAY správne pripraviť z pohľadu e-shopu?