Aj napriek situácii, ktorá panuje nie len v našej krajine, ale aj na celom svete - spôsobená vírusom COVID 19,…. máme nových kolegov, podarilo sa nám do WAME tímu, získať nových programátorov. Pravdou je, že žiadne uvítacie oslavy neboli, dokonca boli prvé týždne v rámci začleňovania nováčikov do tímu zaujímavé – nakoľko sme pracovali formou home office. Využili sme možnosti, ktoré boli dostupné aj napriek pandemickým opatreniam a privítali sme prvykrát našich nových kolegov cez skupinovú komunikáciu prostredníctvom WHEREBY – tento komunikačný nástroj nám zabezpečoval a zabezpečuje neustály kontakt medzi kolegmi, ale aj klientami počas home office, ale aj mimo neho. 

Ako sme privítali našich nových kolegov Aďa a Sashu?

  • Po ich reakcii na naše pracovné ponuky uverejnené aj na našej stránke, sme s nimi komunikovali a snažili sa zistiť aké majú skúsenosti, čím všetkým si už prešli, ako by nám mohli byť nápomocní pri našich projektoch
  • Po rozhodnutí, že ich berieme, bol oboznámený celý tím o tom, že sa rozrastieme o nových kolegov.
  • Kolegov sme oboznámili, či už formou videohovoru, alebo formou dokumentu – “Prvý deň vo WAME”, ako sa u nás pracuje, aké máme zaužívané postupy, aké nástroje používame, zaslali sme potrebné prístupové údaje a do práce…. :) 
  • Prvé dni boli odkázané na komunikáciu cez Whereby, ale od pondelka 19.4. 2021 sme sa presunuli do kancelárie a pracujeme už takmer v normálnom režime.

A ako hodnotia prvé dni/týždne vo WAME time, naši noví kolegovia?

AĎO

„Moje prvé dni vo WAME neboli až tak úplne vo WAME, nakoľko viete, že je LOCKDOWN. S konateľom Majom a ešte s pár kolegami sme sa videli a počuli cez videohovor. Reálne prvý deň, kedy som sa spoznal s ďalšími zamestnancami – a teraz už aj kolegami, bol príjemným prekvapením, keďže vo firme vládla rodinná atmosféra. Na privítanie som dostal firemný darček, vo forme tričiek, kľúčenky a samozrejme rúško nesmelo chýbať. Začiatky boli trošku zložité, začínal som nový projekt, úplne od nuly a navyše z domu. Keďže som ešte nepracoval na reálnom projekte, bola to moja premiéra a mal som veľa otázok a vo veľa veciach som si nebol istý. Posledné mesiace som sa venoval prioritne len Laravelu, ale až na reálnom projekte som videl aký mám ešte priestor na zlepšovanie a napredovanie. Postupom času som dostal príležitosť pracovať nie len na backende, ale aj na frontende. Vo WAME som sa stretol s veľa novými úlohami, ktoré som nevedel ihneď vyriešiť, no moji noví kolegovia mi vždy ochotne pomohli. Učenie doma, kurzy, literatúra, …. to všetko nepochybne pomáha napredovaniu, no až kontakt s reálnym projektom mi ukázal, že sa mám v čom zlepšovať a WAME je tým správnym miestom."

SASHA

Som Sasha a nedávno som nastúpil do WAME ako PHP programátor. Som študentom na TUKE so sídlom v Prešove a popri štúdiu som sa začal zaujímať o programovanie. Ako mnohí, tak aj ja som začínal s programovaním pozeraním tutoriálov na Youtube. Chcel som si z toho zobrať, čo najviac a snažil som sa tak zopakovať zopár vecí po šikovnom chlapovi, ktorý ukazuje ako urobiť prvú HTML stránku s CSS.

Po čase som som slušne ovládal frontend technológie, ale to mi nestačilo. Chcel som vedieť vytvárať stránky od A po Z. Začal som sa venovať backend technológiám,  PHP a tiež Laravelu.

Chcel som sa neustále zlepšovať a vedel som, že v reálnom tíme to pôjde najlepšie a som tu, v reálnom tíme WAME, som jeho súčasťou, čo ma veľmi teší. Pracujem v tomto tíme iba pár týždňov, ale už som sa stihol naučiť  a dozvedieť  množstvo zaujímavých vecí, na ktoré by som pri samoučbe určite neprišiel. WAME pre mňa určite znamená zlepšovanie a napredovanie ako programátor a tiež ako tímový hráč, nakoľko vďaka priateľskému kolektívu sa nebojím opýtať na veci, ktorým nerozumiem – vždy dostanem odpoveď, ktorá ma posunie dopredu ako programátora. Prvé dni vo WAME mi to išlo pomaly, bál som sa pomýliť, či niečo pokaziť, ale teraz je to už oveľa lepšie, moja práca (kód) sa stáva kvalitnejšou. Po mesiaci sa už nebojím ani pomýliť, alebo aj niečo pokaziť, lebo viem, že v čomkoľvek budem potrebovať pomôcť, tak mi niekto z kolegov určite pomôže. WAME sa už teraz – po pár týždňoch stáva nie len prácou, ale aj hobby s príjemným kolektívom ."

 

Ďakujeme Aďovi a Sashovi, že sa pustili do spolupráce s nami, veríme, že sa čoskoro udomácnia, veď sú už “naši” tešíme sa, že aj vďaka ním, bude WAME prosperavať a posúvať sa dopredu.

 

Pridaj sa aj ty do WAME tímu.

Ozvi sa nám