Tým, že zapájame do prednášok aj ľudí z oblasti marketingu a manažmentu, je tento večer určený aj pre podnikateľov, nie len pre programátorov, ktorí sú doma v IT. V Bardejove Webelement organizuje firma WAME.sk v spolupráci s coworkingom Eestcubator Bardejov v priestoroch BAŠTY – kultúrno komunitného centra.

Logo webelement

Myšlienka Webelementu a tiež aj prvé stretnutia prebiehali v Bratislave, pridal sa Prešov a od roku 2017 sa tento event organizuje aj v Bardejove. Dokonca v najbližšom období plánujeme spoločné podujatie, na ktorom sa stretnú organizátori Prešovského aj Bardejovského Webelementu. O plánovanej akcii Vás budeme informovať.

Ako event prebieha?

Podnik v historickom centre mesta Bardejov ponúka priateľské prostredie s možnosťou objednania si nápojov  a slaných a sladkých pochutín, pri ktorých sa človek cíti ako v obývačke a pritom počúva odborné IT témy, alebo témy z oblasti marketingu a manažmentu. Po vypočutí každej témy je priestor na diskusiu, vymieňanie si skúseností, názorov, postojov a spoznanie nových ľudí. Takto to bolo aj počas 6. Webelementu, ktorý sa uskutočnil 13. septembra.

Čo sme počuli?

Tak ako aj minulé podujatia, aj tento predstavil dvoch speakrov so zaujímavými témami:

1. prednáška: Vyhľadávanie pomocou Elasticsearch

Matej Soroka . ktorý cez leto hosťoval vo WAME.sk, študent IT v Brne nám bližšie povedal o tom ako zvyšovať relevanciu vyhľadávania pomocou Elasticsearch. Tiež nás oboznámil o tom, kedy použiť Elasticsearch namiesto doteraz používaného vyhľadávania. Ak si pomalý, nepresný a máš veľa dát, aj to je dôvod prečo zvoliť Elasticsearch. Ak chceš vedieť viac, tak si pozri video.

2. prednáška: Ako budovať úspešnú značku a nestratiť sa v konkurencii

Túto tému nám rozbalil Miroslav Suchár, ktorý hovoril z vlastnej skúsenosti, nakoľko v reklame pôsobí viac ako 12 rokov a z dizajnérskej činnosti sa spolu s tímom pretransformovali na fullservisovú reklamnú agentúru MI:SU Design. Počuli sme ako budovať osobnú, ale hlavne firemnú značku, priblížil nám okrem iného, že naša značka je to, čo robíme, čo hovoríme, ako myslíme….., ako sme dôveryhodní, akú máme reputáciu,… Všetko o budovaní značky nájdete vo videu.

.Prečo prísť na Webelement?

Na tomto stretnutí získaš zaujímavé poznatky z IT oblasti, ale aj z oblasti marketingumanažmentu, získaš nové kontakty, stretneš ľudí, ktorí riešia podobné veci ako ty. Radi by sme vyhoveli požiadavkám poslucháčov, preto poskytujeme možnosť vybrať si tému, ktorú by ste chceli počuť,  neváhajte nás kontaktovať na info@wame.sk. Sledujte nás na facebooku, kde uverejňujeme termín eventu, témy aj s obsadením rečníkov. Už teraz sa na Vás tešíme na najbližšom Webelemente #7. 

 

Najbližší termín Webelementu v Bardejove chystáme už v decembri 2019

presný termín sa dozvieš na facebooku wame.sk

SLEDUJ NÁŠ FACEBOOK WAME.SK

 

Veľké ĎAKUJEME patrí tým, ktorí nás podporili prítomnosťou, zdieľaním na sociálnych sieťach a tiež spoluorganizátorom: Bašta – kultúrno-komunitné centrum, Eastcubator Bardejov.

KONTAKTUJTE NÁS