Ak prevádzkuje e-shop viacero osôb, tak je len na dohode a plánovaní dovoleniek každého člena tímu, a tak pravdepodobne nebude problém odísť každému v iný čas na dovolenku, ale ak ste sám, nebude celkom jednoduché nájsť náhradu….

Zamýšľate sa, že vypnete celý e-shop?

To nie je celkom dobrý nápad, úplné vypnutie by Vás trošku “bolelo” a zanechalo by nechcené následky. Určite by sa to ukázalo na oslabení v organickom vyhľadávaní. Pre mnohých Vašich klientov by to mohol byť signal, že sa niečo deje, že nie je všetko úplne ok a možno by sa mnohí pohrávali s myšlienkou, že ste svoju podnikateľskú činnosť ukončili. Oveľa lepšie je nechať Váš e-shop v prevádzke, hoci sa v takom prípade vyžaduje zopár opatrení, vďaka ktorým nemusíte prísť o žiadne objednávky.

Čo by bolo fajn zariadiť ešte pred odchodom na dovolenku?

Informujte svojich zákazníkov

 

  • Newsletter je fajn informácia, hoci nemáte 100%-nú istotu, že si ho každý prečíta
  • Vyskakovacie pop-up okná, hoci aj tu je možnosť, že sa k niekomu nedostanú, nakoľko niektorí majú zapnuté ich automatické blokovanie.
  • Informačný prúžok – je to fajn forma, ktorá sa dá zobraziť na každej stránke Vášho e-shopu.
  • Automatické odpovede na emaily s oznamom, že práve dovolenkujete a tiež nezabudnite uviesť dátum, kedy sa budete mailom venovať. Vaši klienti tak nebudú mať pocit, že ich ignorujete.
  • Ak nechávate firemný telefón doma, tak nezabudnite nastaviť automatické odosielanie SMS s oznamom o dovolenke ako odpoveď na zmeškané hovory.
  • Super je umiestniť oznam o dovolenke aj na sociálnej sieti, kde môžete pridať fotografiu s krátkym textom napr:

Priama a pravdivá komunikácia ohľadom dovolenky je úplne na mieste. Vaši zákazníci Váš úprimný oznam určite pochopia, veď každý predsa občas potrebuje oddych a dovolenka s rodinou a priateľmi je skvelý čas na nabratie nových síl a inšpirácii.

Zabezpečte automatizovaný chod e-shopu či webu

  • Pridajte do potvrdenia objednávky informáciu, kedy bude objednávka expedovaná
  • Informujte o Vašej dovolenke v poslednom kroku objednávkového procesu
  • Prípadne nastavte, že klient bude musieť pred dokončením objednávky potvrdiť, že súhlasí s neskorším vybavením objednávky z dôvodu dovolenky.

Inšpirujte sa a Vaša dovolenka tak nemusí znamenať prepad objednávok a ani odliv Vašich klientov ku konkurencii. Vašich zákazníkov môžete odmeniť formou kupónu na ďalší nákup, alebo formou zľavy. Je takto možné odmeniť zákazníkov, ktorí si objednali počas Vašej dovolenky a boli ochotní počkať na doručenie tovaru, napr. dopravou zdarma.

Užime si ešte leto v zdraví a pohode. 

Tvoríme e-shopy podľa najnovších štandardov. Poďte s nami do toho

Pozrite si naše široké portfólio úspešnych web stránok TU, ktoré píšu svoj príbeh. Zaujalo Vás, čo robíme? Napíšte nám.

Mám záujem o úspešný e-shop