Spomienky na jún 2016 pre WAME.sk

stara kancelaria wame

Mesiac jún bol vo WAME.sk obzvlášť zaujímavý, plný noviniek, ale aj náročných dní. Nový stážisti, nové kontakty, nové priestory, nové sídlo firmy, nové zariadenia, moja svadba, teambuilding a nejaké oslavy... Koho by to zaujímalo, tak viac zistí v tomto blogu...

1. Odovzdanie niekoľkých projektov

Mesiac jún bol zaujímavý pestrými projektmi na ktorých sme začali pracovať, aj tými ktoré sme odovzdávali. Jedným z nich napríklad pekný web reštaurácie na Dunaji LaMarine na ktorom sme spolupracovali s naším partnerom Matejom Kučekom, alebo tiež web všeobecného lekára MUDr. Jána Kaňucha . Ostatné interné projekty sme za tento mesiac ešte nespúšťali, no v júli sa už tešíme na ich ukončenie a zverejnenie.

2. Prax stredoškolákov a stáž na celé leto

1. júna k nám nastúpilo na stredoškolskú prax niekoľko študentov, ktorích sme si vybrali v priebehu roka na základe odporúčaní od učiteľov stredných škôl s ktorými spolupracujeme.
Tým že sme chceli prijať minimálne na celé leto niekoľko stážistov, či už z dôvodu aby sme ďalej šírili naše vedomosti a znalosti, ale zároveň aby si vedeli vypracovávať aj svoje vlastné projekty, tak sme sa potrebovali presunúť do väčších priestorov a keďže nám to pôvodná budova už nevedela za tak krátku chvíľu ponúknuť, tak sme museli zmeniť aj sídlo firmy.

3. Sťahovanie firmy WAME.sk do nových priestorov

Nasledovalo niekoľko dní plánovania a hľadania možností v Bardejove, počas ktorého sme už premýšlali čo spravíme s interiérom, aby vyhovoval našim požiadavkám a nestálo nás to nadmerne obrovské úsilie a čas.
Kolegovia sa podieľali na ideách ako zaplniť interiér, aké použijeme materiály, farby, približne aj rozloženie jednotlivých prvkov. Aj keď to nieje ešte našich vysnívaných 1000m2, tak aj v tom čo máme sme sa snažili zúžitkovať plochu na maximum. Veď presvedčte sa sami:

Pôvodný stav kancelárie

Pôvodný stav našich nových priestorov…

Balíme sa zo "starého kanclu"

Balíme sa zo „starého kanclu“

Aktívne pracujeme na rekonštrukcii

Aktívne sa pracovalo celé dni

Finálny stav pracovnej časti kancelárii

Finálny stav pracovnej časti kancelárii

Ideálny stav pracovných stolov

„Ideálny stav pracovných stolov“ – som zvedavý do kedy vydrží (pozn. Majo)

Druhá strana pohľadu

Tesne po paintballe, výhry už boli odovzdané

Kancelária CEO Mária Babej, miesto pre stretnutia

Na tomto mieste si dáme spolu kávu a prejednáme Váš projekt 🙂

4. WEDDING 🙂

Oženil som sa! Potrebuje to komentár?

Svadobná Mário a Svetlana Babejová

Mário a Svetlana Babejová, spolu s naším Taurusom a najúspešnejšia svadobná foto z celej FB fanpage fotografa Tomáša Puškáša

5. Kolaudačná párty

Kolaudačná párty po sťahovaní nemôže chýbať, tak sme si ju hneď spojili s paintballovým turnajom po ktorom sme odovzdali aj 3 ceny pre najlepších strelcov. Vo večerných hodinách sme sa stretli všetci kolegovia + niekoľko známych a neznámych ktorí sa podieľali na vývoji firmy, obchodných príležitostiach a na samotnom sťahovaní firmy, keďže práce bolo naozaj dosť.

Kolektív WAME.sk na paintballovom turnaji

Poobedie sa začalo paintballom, naštastie bez vážnejších zranení

Ocenenia

Najlepších strelcov sme ocenili

DJ Lukas

DJ LUKAS čosi skúšal aby vystriedal DJ Sucha

Grillman

O dobré jedlo nebola núdza, grillman Dominik sa postaral o raclette (inak veľmi vrelo odporúčam zakúpiť do domácej výbavy na akékoľvek pohodové posedenie)

puding

Moja manželka s priateľkami nachystali úžasný výber jedla a pochúťok

Trochu gamblerstva

Gamblering nám išiel až do noci 😀

6. Vývoj WAME CMS 4.0 napreduje a blíži sa jeho prvé použitie

O tomto projekte sme ešte trochu ticho, ale pre zaujímavosť, už sa pomaly finishuje 1. projekt ktorý postavíme na kompletne novej architektúre nášho modulárneho CMS systému.

Nejaké fakty a údaje:

  • základom systému je Nette framework ako tomu bolo aj v predchádzajúcom CMS
  • z pôvodného systému sa nepoužil už „ani riadok“ zdrojového kódu a logiky
  • systém je kompletne modulárny, vďaka čomu nebude slúžiť výlučne ako CMS, ale aj ako akýkoľvek iný IS, CRM a pod.
  • kompletná inštalácia pomocou Composer balíčkov, čo výrazne zrýchli a zefektívni vývoj nových projektov
  • pokročilý objektový návrh v PHP 5.6 s kompatibilitou pre PHP 7, čo prináša nespočetné množstvo výhod, najmä vo výkone a ďalších programátorských feature’s
  • CMS s administráciou bude ponúkať minimálne rovnaké funkcie ako pôvodný systém + niekoľko ďalších noviniek ktoré uľahčia a zrýchlia používanie naším zákazníkom, všetko ale v novom, zmodernizovanom, responzívnom dizajne

Čo ďalej?

Zastavte sa na kávu a poďme podebatovať o tom ako by sa dal realizovať váš jedinečný nápad.
Stačí zavolať alebo napísať na spolupraca@wame.sk

Ešte sme vás nepresvedčili o kvalite našej práce?

V tom prípade si prečítajte zaujímavé referencie a prípadové štúdie.

wame logo

Tvoríme e-shopy, aplikácie a informačné systémy

Mohlo by Vás zaujímať

Čo to vlastne je API rozhranie a prečo je potrebné ho zabezpečiť? Nikdy ste o tom nepočuli? Nevadí, v tomto článku sa dozviete viac.
V dňoch 27-28.2.2024 sme s WAME zdieľali naše know-how z vývoja webov Magento, Prestashop a webových i mobilných aplikácií na najväčšom e-commerce veľtrhu v Českej republike "CzechOn-lineExpo". Okrem príjemného stretnutia s dlhoročnými klientmi, sme spoznali aj nových partnerov, ich požiadavky na weby i aplikácie a odhalili sme smerovanie e-commerce trhu v najbližších rokoch.
Stretávame sa s klientmi, ktorí uvažujú medzi open-source, e-shopom na mieru alebo krabicovým riešením. Preto sme sa rozhodli venovať práve tejto téme na Ecommerce Bridge a objasniť si najčastejšie mýty a fakty. V našom blogu vysvetlíme čo vám jednotlivé riešenia môžu priniesť a v čom vás môžu v budúcnosti obmedzovať.