Jedna z kamier má snímač s rozlíšením až 40 Mpix. Naposledy sme sa s takýmto obrovským číslom, konkrétne 41 Mpix, stretli pri Nokii Lumia 1020 v roku 2013. Aj vďaka nemu bola dlho považovaná za top fotomobil na trhu.

Je možné, že výsledné fotografie z tohto mobilu budú v nižšom rozlíšení pri zachovaní kvality, čím sa ušetrí procesor aj pamäť.

Druhý snímač má mať rozlíšenie 20 Mpix. A ako je pri smartfónoch značky Huawei už malým zvykom, je monochromatický pre lepšiu prácu s detailmi. Alebo pre umelecky pôsobiace čiernobiele zábery.

Tretí fotoaparát má mať rozlíšenie 8 Mipx, pričom má využívať tele objektív. V spojení so 40 Mpix snímačom by tak P20 mala ponúkať až päťnásobné priblíženie nazvané Hybrid Zoom.

Svetelnosť týchto troch fotoaparátov sa má pohybovať od f/1.6 do f/2.4. Nadštandardné je tiež rozlíšenie prednej kamery, ktoré dosahuje 24 Mpix. Je možné, že prídu na rad aj rôzne doplnkové funkcie, ktoré využívajú umelú inteligenciu.

Tieto informácie sú však zatiaľ neoficiálne. Počet a rozlíšenie snímačov nemusia byť ani zďaleka dôkazom kvalitného fotoaparátu. Ako sa ale už pri pár mesiacov starom modeli Mate 10 Pro ukázalo, Huawei sa dostáva medzi značky, ktoré to s fotením vedia.

Zdroj: https://www.etrend.sk/