Mobilný vývoj

Vývoj mobilných aplikácií prináša nové príležitosti pre:

Firemné aplikácie
Automatizácia obchodných procesov a znižovanie podnikových nákladov. Zlepšenie interných procesov vo vašej spoločnosti. Vytvorenie pohodlnejšej a užívateľsky priateľskejšej služby. Poskytovanie príležitostí na získanie spätnej väzby od zákazníkov a zamestnancov.

Pre elektronické obchody
Je nástrojom na predaj tovaru. Zvyšuje lojalitu zákazníkov. Zvyšuje počet opakovaných predajov. Informuje zákazníkov o ponukách a propagáciách. Optimalizuje vnútorné obchodné procesy.

Pre štartovacie projekty
Existuje viac ako 1,4 miliardy používateľov. Poskytuje prístup pre mnoho spoločenských skupín alebo používateľov vďaka neustále sa zvyšujúcemu počtu mobilných zariadení so systémom Android. Ide o ďalšiu mobilnú službu pre webovú verziu projektu. Poskytuje analýzu a flexibilitu.

Natívne aplikácie s viacerými platformami
Jednou z najdôležitejších úloh pri vývoji mobilných aplikácií je vybrať vhodnú platformu. Ktorá je lepšia: natívne alebo multiplatformové riešenia?

Natívne aplikácie sú aplikácie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre určitý operačný systém a hladko fungujú na zariadeniach s daným operačným systémom. Takéto aplikácie môžu ľahko využívať všetky funkcie zariadenia (fotoaparát, mikrofón, akcelerometer atď.), a preto potrebujú menej zdrojov (batéria, pamäť atď.). V závislosti od účelu aplikácie môžu vyžadovať pripojenie k internetu no vedia pracovať aj offline.

Multiplatformové riešenie vyžaduje použitie moderných frameworkov. Celá štruktúra a logika aplikácie je vytvorená pomocou nástrojov ako sú React Native, PhoneGap či Titanium a potom je kompilovaná do balíkov, čo umožňuje vytvárať projekty s rovnakou logikou pre viacero mobilných operačných systémov naraz.

Súvisiace technológie


WAME Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek