Hotové online riešenie

Na webe nájdete slušnú kôpku služieb, ktoré majú vytvorený vlastný systém, pod ktorým ponúkajú možnosť vytvoriť si vlastný web, a/alebo e-shop. Výhodou je, že vytvorenie je rýchle, nepotrebujete nič špeciálne nastavovať, stačí sa prihlásiť, pridať produkty, zvoliť šablónu vizuálu a môžete predávať. S tým, že prevádzkovateľovi platíte vopred daný mesačný paušál. Bez ohľadu na obrat e-shopu. Ak vám funkcie, ktoré máte v ponuke vyhovujú a postačujú, všetko je v poriadku. Pri pláne predávať dlhšiu dobu by bolo vhodné zvážiť, či paušálom časom nepreplatíte vytvorenie vlastného eshopu (aj niekoľkonásobne). Pre začínajúcich, ktorí nemajú budget, nevedia, ako im to pôjde, je ale otázka väčšej investície do vlastného eshopu nezmyselná a takýto systém je skvelým riešením.

Nevýhodou je, že váš eshop sa podobá na množstvo ostatných, keďže používate rovnaké šablóny a je ťažšie ho odlíšiť od konkurencie. Oveľa väčším problémom je, keď potrebujete pridať modul, ktorý si vyžaduje oveľa drahší paušál, alebo v horšom prípade - pre systém neexistuje. Musíte počítať s tým, že také služby sú určené pre masu a za špecifické individuálne úpravy si zaplatíte.

Ak máte záujem o takýto typ riešenia, môžete siahnúť po Webnode, Weareal, Shopnet a mnoho ďalších.

Open source

S open source sa tiež roztrhlo vrece. Je ich veľa, majú bohatú podporu a sú “zadarmo”. Jediné, čo do nich treba investovať je čas. Veľa času. Ak ste skúsený programátor, vyznáte sa v riešeniach a venovať čas tvorbe pre vás nie je problém, potom je to v poriadku. Medzi najznámejšie open source eshopy patria Prestashop, Magento, VirtueMart a mnoho iných.

Ak ale nie ste, skôr či neskôr prídete na to, že zadarmo nie je až tak celkom zadarmo.

Prvá vec je, že v tomto prípade čas sú naozaj peniaze. Pretože najprv si musíte spraviť prieskum dostupných možností. Potom ich treba otestovať, aby ste vedeli, s ktorým systémom sa vám bude robiť najlepšie. A tiež, ktorý najviac vyhovuje potrebám predaja. Keď si už budete myslieť, že ste vyhrali, zistíte, že potrebujete nájsť doplnkové moduly. Opäť prieskum kvality, funkcionality. Neraz sa stane, že modul, ktorý by sa vám hodil nie je zadarmo. A celý tento proces môže trvať veľmi, veľmi dlho.

Navyše si k tomu pripočítajte kopu nervov, lebo niečo, čo je podľa vás správne nastavené nefunguje. Lebo inštaláciou jedného modulu vyradíte z prevádzky iné dva. Lebo… uvidíte, že tých dôvodov sa nájde naozaj veľa.

Investujte svoj čas radšej do získavania zákazníkov.

Riešenia na mieru

Len preto, že sa niečo volá “na mieru” ešte neznamená, že to musí stáť veľa. Výhodou serióznych firiem, ktoré tvorbu na mieru poskytujú je to, že detailne poznajú systém, s ktorým budete pracovať a vedia vám do neho pridať presne tie doplnky, ktoré potrebujete. Žiadny balast.

K takto vytvorenému e-shopu dostanete unikátny, nešablónový dizajn, funkcie presne podľa potrieb, plnú podporu pri riešení problémov.

A navyše, za vytvorenie e-shopu zaplatíte raz vopred dohodnutú sumu. Ak plánujete používať eshop krátko, alebo neviete, ako sa vaša situácia vyvinie, vtedy sa vám oplatia paušálové riešenia pri hotových online riešeniach. Ak však plánujete predaj dlhodobo, svojim zákazníkom chcete poskytovať nadštandardné služby a chcete sa venovať predaju a nie neustálemu vylaďovaniu open source, vtedy je pre vás najvhodnejšie siahnuť práve po riešení na mieru.

Neviete sa rozhodnúť, aký systém zvoliť pre svoj e-shop? Napíšte nám, radi vám poradíme.