Interakčný dizajn

Interakčný dizajn

Interakčný dizajn je proces prepájania digitálneho sveta so skutočným. Je to o vytváraní webdizajnu, ktorý vyzerá v digitálnom svete tak reálne, ako by vyzeral v skutočnom svete.
Toto prepojenie pomáha ľuďom používať a interaktovať s digitálnymi produktami a službami, od desktop počítačov, mobilných zariadení a smarthodiniek po webstránky, aplikácie a hry. Interakčný dizajn je koncept, ktorý spolu kombinuje všetok dizajn a funkcie, ktoré spájame do jedného celku.
Interakčný dizajn začal v deň, kedy bola prvá obrazovka vytvorená s väčším účelom, ako len byť statickou kópiou. Všetko od buttonu, po odkaz na formulár, ktorú je treba vyplniť, je interakčný dizajn.

Príklad interakčného dizajnu

Budúcnosť interakčného dizajnu

Pokrok v technológiách rozširuje možnosti interakčného dizajnu. Predsa len, všetka technológia sa vytvára tak, aby sa z neznámeho zariadenia stávalo príbuzné.
Príkladom môžu byť wearable zariadenia. Či už ide o fit náramok, smarthodinky alebo náhrdelník, interakcie so zariadením umiestneným na koži musí byť jednoduché, užitočné a príjemné


WAME Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek