Nebolo to spontánne rozhodnutie. Začalo to postupne, keď už ani jeden z našich troch kusov chladiacej techniky nebol schopný vyrobiť znesiteľné prostredie:

Rozhodli sme sa pre radikálne riešenie. Chceme klimatizáciu.

Dnes ráno nám ju doručili a tak sme sa hneď pustili do inštalácie. Trochu nás prekvapila veľkosť. Myslím si, že by zvládla vychladiť celú budovu.

Montujeme

Rozbalili sme, popozerali. Skonštatovali sme, že to dáme ľavou zadnou aj bez návodu. V balení sme našli také vychytávky ako zarážka do posúvneho okna. Nadvihnete okno (alebo ho posuniete doprava / doľava) vložíte zarážku, okno zasuniete naspäť a žiadny únik chladného, či príchod teplého vzduchu nehrozí. Parádna vec! Vážne! Akurát, že my máme okno, ktoré sa dá len vyklopiť, alebo otvoriť. Určite nie posunúť a už vôbec nie nadvihnúť. Taďiaľ cesta nepôjde.

Ohľadom demolácie steny, či rozbíjania okien je zase nájomná zmluva až príliš špecifická, tak nám neostalo nič iné, ako improvizovať.

Použili sme Sadu domacého fušera (lepiaca páska a kartón), trochu umeleckého cítenia a kopec manuálnych zručností. Tie sa v ideálnej kombinácii postarali o parádne riešenie.

Nasledujúce obrázky by mohol výrobca zakomponovať do alternatívneho manuálu pre domácich majstrov.

"Posuvnú lištu do okna" sme opreli o radiátor na chodbe a rúra, ktorá odvádza horúci vzduch sa postarala o to, aby horúce peklo nebolo v kancelárii. Empiricky sme si overili, že ak neotvoríme balkónové dvere na chodbe, tak tam peklo zaručene vytvoriť vie. A nebyť toho, že vo vedľajšich kanceláriách pracujú jemné ženy, určite mal aspoň niekto z nás rozbitú papuľu :-D.

O "štrbinu" medzi dverami a zárubňou sa postaral kartón (mimochodom, súčasť balenia), o vodu zase vedro. Chceli sme žľab, ale vraj nemáme povolené žiadne zásahy ani do podlahy.

Osobitne treba vyzdvihnúť Majov zmysel pre detail. Rozmýšľali sme aj o výreze na zámok, ale viete... naše dvere sú klientom otvorené vždy...

... a samozrejme, Lukášov cit pre bezpečnosť. (Zabezpečenie kancelárie. Takmer ako Sherlock.)

Hotovo. Môžeme si vyložiť nohy a užívať si chládok.

Prehlásenie:

Všetkých našich súčasných aj potenciálnych klientov chceme ubezpečiť, že k programátorskej práci takto nepristupujeme.

Doplnené 32 minút neskôr:

Začalo pršať, klimatizáciu už nepotrebujeme

Doplnené o 12 hodín:

Opäť je brutálne horúco. Klimatizácia fičí a my sa tešíme na ďalší dážď. Kedy to bude nevieme, lebo pre jej hluk nepočuť rádio...